Jüri päästekomando saavutas täiskõrguse

11. oktoobril toodi Jüri päästekomando hoonelt alla sarikapärg, mis tähistab ehituse esimese etapi lõppu. Riigi poolt ehitatav kompleks valmib Rae valda 2024. aasta suvel.

Lisaks komandohoonele ehitatakse kinnistule päästjate jaoks ka treeningtorn ja abihoone. Praegu Assakul paikneva päästekomando töötajaid ootavad kompleksi valmimisel mugavad töötingimused, paremad tehnika ja varustuse hoiustamise võimalused ning kõrgetasemeline keskkond treeninguteks ja väljaõppeks.

Varasemast komandohoonest ligi kolm korda suuremasse uude kompleksi on planeeritud päästetehnikagaraažid, ruumid tehnika ja varustuse hooldamiseks ja hoiustamiseks, komando õppeklass, ennetus- ja koosolekute ruumid. Häirekellade kõlamisel tagab võimalikult kiire reageerimisaja nutikas ruumiplaneering, kus päästjate puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid on paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnikagaraaži kohale. Komandohoone suurus on 850 m², abihoone 273 m² ja treeningtorn 85 m².

Hoone on projekteerinud Kuubik Projekt OÜ ning arhitektibürood Anu Kulbach OÜ ja InRoom OÜ. Ehitab Fund Ehitus OÜ ja omanikujärelevalvet teostab Tallinna Linnaehituse AS.

Foto: Margus Pahv