Kasvõi 100 km, et jätkata lemmiktöökohas

Augusti lõpus, mil avatakse Rae vallas Eesti suurima toiduettevõtte Rakvere ja Talleggi tooteid valmistava HKScani uus logistikakeskus, lisandub komplekteerimisosakonna vahetusevanema Kristina Tabalova tööstaaži 16. aasta. Tema sõnul on uues logistikakeskuses kõik töö- ja puhkeruumid eelmisega võrreldes nagu „öö ja päev“ ning esmamulje on muljetavaldav.

Nüüdseks ligikaudu 10 aastat vahetusevanemana töötanud Kristina Tabalova ei leia enda sõnul paremat tööandjat ja -kohta, kui selleks on HKScan. Isegi laokeskuse kolimine Rakverest Jürisse  ning sellest tingitud 100-kilomeetrine vahemaa töö ja kodu vahel teda ei kohuta.

„On ka meil olnud töötajaid, kes on käinud ja proovinud mujal, aga tulevad ikkagi mingi aeg tagasi, sest siin on parem töögraafik, tööajad, palganumber ja kindlasti ka seltskond,“ nimetas Tabalova argumente, mis kaaluvad tema sõnul muud võimalused üle. Alates 2005. aastast, kui Tabalova alustas HKScanis tööd komplekteerijana, on laotööga alati kaasnenud kollektiivne „töö ja vile koos“ mentaliteet. Töökaaslasteks on mõistliku suhtumisega inimesed, kes muudavad tööl käimise nauditavaks: „Vahel ei saa arugi, et käid tööl, kuna seltskond on nii hea ja lahe ning pidevalt saab nalja.“

Jaanipäeva-aegse kuumalaine ajal oli tööle minna väga hea, sest toidu säilitamise eesmärgil on temperatuur logistikakeskuses pidevalt +2 kraadi. Madalat temperatuuri ei tasuks Tabalova sõnul uutel töötajatel karta, sest selga antakse väga soojad tööriided (töötunked ja -jalatsid, fliis ja jope) ning kui teha tööd ja ennast liigutada, siis pole absoluutselt külm, vaid hoopis karastav. Kollektiiviga ootab ta liituma kõiki, kellele meeldib liikuv töö, mis ei kujune rutiinseks.

HKScan Baltikumi logistikadirektori Tarmo Rei sõnul hakatakse vastavatava logistikakeskusega tsentraalselt teenindama ettevõtte kliente kõigis kolmes Balti riigis ning logistikakeskusesse luuakse 105 töökohta. „Uut logistikakeskust planeerides mõtlesime eelkõige ka sellele, et töökeskkond oleks meie töötajatele võimalikult hea ja ergonoomiline ning modernsed puhkeruumid võimaldaks töökeskkonnast välja minna ning puhkehetkel reaalselt puhata,“ tõi esile Rei.

HKScani Rakvere komplekteerimiskeskuse 35 senist töötajat on otsustanud hakata tööl käima Rae vallas Tallinna ringtee vahetus läheduses, kus septembris avatakse uus kogu Baltikumi teenindav logistikakeskus. Eesti suurim toiduettevõte ootab töökollektiiviga lisaks liituma komplekteerijaid ja laadurijuhte, kelle kasutusse antakse tuliuued masinad ja laotehnika viimane sõna. Uutele töötajatele võimaldatakse kohapealset väljaõpet ning konkurentsivõimelist ja motiveerivat töötasu – teed rohkem, teenid rohkem!

Avatavasse logistikakeskusse otsitakse KOMPLEKTEERIJAID ja LAADURIJUHTE. Täpsem info: personal@hkscan.com, helista telefonil 5688 7267 või 5688 7307.