Kes väitleb kõige paremini, selgub noorte korraldataval valimisdebatil

Rae Kultuurikeskuses toimub 3. oktoobril algusega kell 18.00 Rae valla noorte poolt korraldatav valimisdebatt, mida modereerib sõltumatu Eesti väitlusseltsi liige ning kus kõiki kandidaate ning erakondi koheldakse võrdselt.

Tänavustel valimistel saavad esmakordselt osaleda 16- ja 17-aastased noored, kuid paljude noorte aga ka laiemalt vallaelanike teadmised valimiste korralduse, kandidaatide ning nende lubaduste kohta on puudulikud.

Rae noortevolikogu esimees Frederik Tihhonov kõneles, et debatile on osalema palutud võrdsetel alustel kõik Rae vallas kandideerivad erakonnad ja üksikkandidaadid. "Sündmust jälgib ja annab oma hinnangu poliitikutele Raadio 2 „Olukorrast riigis“ saatejuht Ahto Lobjakas."

"Debatt on täielikult kallutamatu ning põhineb hariduslikul eesmärgil," ütles Tihhonov ja lisas, et üritusel pole lubatud valimistega seotud materjalide jagamine nagu reklaamvoldikud või pastakad. " Debati eesmärgiks on vallaelanike, eriti noorte sisuline informeerimine ning poliitilise dialoogi edendamine," kinnitas Tihhonov.

Tihhonov avaldab lootust, et debatt aitab kaasa otsuse teadliku langetamisele 15. oktoobril ning et otsustavaks ei saaks tühjad lubadused või valimismeened.

Foto Rae Sõnumid

Georg Sikka (15), Carmen Lepik(17), Joosep Tiitus (16) ja Frederik Tihhonov (18) Jüri raamatukogus