Koduaedade iluvõistlus tõi esikoha pühendunud linnaaednikele

Heakorrakonkurss Kaunis Kodu selgitas välja taas kord ilusad aiad ning sel korral läks võit Peetri alevikku Lepiku põik tänavale, kust leiab ilu ja praktilistest taimedest väiksele maa-alale loodud kauni maailma.

Aiast leiab tõeliselt rikkaliku valiku taimedest alates kodumaistest kuni eksootiliste liikideni välja. Perenaine Katti Talvet tutvustab žüriile näiteks ronitaime vamplit, mis kasvab kasvumajas koos viinamarjadega. Aias kasvab šokolaadipiparmünt ja palju teisi maitsetaimi, mis pakuvad silmailu ja kõlbavad ka tarbida.

Perenaine rääkis, et kõik taimed on valitud arvestusega, et need ei mõju ühelegi pereliikmele ebameeldivat tunnet tekitades. Kuna peremees on teatud ilutaimede suhtes allergiline, siis aias kasvavad ainult need, mis on talle sobilikud.

„Oleme väga üllatunud ja tänulikud, eriti arvestades seda, kui kaunid olid konkurentide aiad,“ kommenteerid vahetult pärast võidust teada saamist perenaine Katti Talvet, kellel on hea meel ka Kauni Kodu konkursi sildi üle, mis võitjale majale kinnitamiseks kingitakse.

Lisaks saab võitja 400eurose kinkekaardi ja kutse novembris toimuvale valla aastapäevapeole.

Kauni Kodu konkursi II koha elamu asub Peetris Küti tänaval ja III koha saavutanud aed Aaviku külas. 

Fotod Rae Sõnumid

I koht, Lepiku põik 5-1, kuulub perekond Talvetitele.