Mobiiltelefon StateOS kasutajate vahel loositud!

Novembri alguses loosisime kõigi StateOS äppi kasutavate elanike vahel välja iPhone SE. Võitjaks osutus Rae valla elanik Jaan Sibul.

Rae Sõnumid uuris, millised on Jaani kui vallakodaniku ootused uuele rakendusele

Näen StateOSi pikas perspektiivis kui üht efektiivset suhtluskanalit kohaliku omavalitsuse ja enda vahel.

Tänasel päeval on informatsioon endiselt suuresti peidus kuskil keerulise struktuuriga kodulehel, mida mina ja paljud elanikud ilmselt kunagi ei külasta. Kui midagi olulist toimub, siis enamjaolt jagab keegi seda infot Facebooki lehel, see on kanal, mis minu jaoks töötab. Muidugi pole sotsiaalmeedia sisu alati kontrollitud, mistõttu väga usaldust pole ja üks ametlik infokanal oleks abiks.

Äpp võiks nüüd seda tühimikku täita ja kasutajale telefoni ennekõike kasutajapõhise info kätte tuua. Ning kui on vaja mingeid allkirju/avaldusi vms toimetada, siis võiks ka see võimalus äpis olemas olla. Allkirja tegemine taolises keskkonnas pole enam ulme.

Rae Vallavalitsus liitus rakendusega StateOS, mis koondab kõik isiklikud ja vähem isiklikud teated ning teenused erinevatelt era-, kohaliku- ja ka avaliku sektori teenusepakkujatelt ühte äppi kokku.

Hetkel on äpp kolmes keeles: eesti, inglise ja vene keeles. Rakendus töötab lihtsalt – inimene laeb StateOS äpi Google Play või App Store’i rakendusepoest alla, logib sisse ning jääb ootama teavitusi. Konto loomisel saadakse isikukood (Mobiil-ID autentimisel ka telefoninumber), mis on eelduseks, et teenusepakkuja jõuaks õige kasutajani.

Lahendus toimib põhimõttel, et liitunud teenusepakkujad saavad esialgu kõikide kasutajate poole pöörduda ja kasutajal on peale esimest pöördumist võimalik blokeerida teenusepakkuja edasised teavitused. Seega saavad inimesed edaspidi teavitusi ainult neilt teenuspakkujatelt, kelle teenustest nad on huvitatud.

Liitu rakendusega StateOS ja ole just Sind puudutava infoga kursis!