Oktoobri teisest nädalast algab Vaida tänavavalgustuse rekonstrueerimine

Ligi 280 000 eurot maksva rekonstrueerimisprojekti tulemusel saab Vaida alevik kaasaaegse LED valgustuse nelja aleviku tee ulatuses.

Valgustid vahetatakse välja Vana – Vaida teel ning Rukkilille, Tuuliku, Veesilma, Väike ja Piibelehe teedel. Lisaks saab kogu tänava pikkuses valgustuse Hoidla tee, kus siiani on valgus puudunud. Valgustus rajatakse samuti aleviku kõikidesse korteriühistute parklatesse.

Vallavanem Mart Võrklaev nentis, et lõpuks ometi jõudis pikalt planeeritud ja Vaida rahva poolt väga oodatud rekonstrueerimisprojekt teostuseni. Võrklaeva sõnul on õnneks juba alevikupilt muutnud valgemaks ja ilusamaks, kuna põhikooli juurdeehituse külge on pandud valgustusega Vaida kooli silt, mis koos maja ette paigutatud valgustitega ilmestab aleviku keskust. „Kuid kui Vaida vanaaegsed hämara valgusega tänavavalgustuspostid saavad ühekorraga nii modernse asenduse kui tihedama paiknevuse, muutub aleviku ilme kordi kaunimaks ja liikumine turvalisemaks.“

Uued valgustid on LED tüüpi ning kui täna on Vaidas kokku 60 tänavavalgustit, siis peale tööde teostamist on valgusteid kokku 153 tk.

Tööde lõpetamise tähtaeg on kaks kuud peale töövõtulepingu allakirjutamist. Kuna leping sai mõlema poole allkirjad 3. oktoobril, peavad olema tööd lõpetatud 3. detsembriks.

Töid teostab hankes parema pakkumise teinud Viaston Infra OÜ.

 

Fotodel uus Vaida kooli valgustatud silt ja praegune Vana - Vaida tee tänavavalgustus