Rae elanike teenistusse on lisandunud kolm uut bussiliini 

Detsembrist on Rae vallas kolme maakonnabussiliini võrra tihedam liinivõrk ning suuremad elamupiirkonnad on omavahel paremini ühendatud. Nüüdsest saab ühistranspordi teenust kasutades liikuda edasi-tagasi suunal bussiga nr 162 Uuesalu külast Järvekülla ja Peetri alevikku ja Tallinna ning bussidega nr 134 ja 132A Vaidast Jüri alevikku, Rae külla, Järvekülla, Peetrisse ja Tallinna.

Vallavanem Mart Võrklaev tunneb heameelt selle üle, et bussitranspordi võimalused on oluliselt paremaks muutunud. “Busse peab sõitma seal, kus toimub elu ja vald on selle nimel pikalt tööd teinud, et liinivõrk pidevalt täieneks,” kõneles Võrklaev, kes loodab, et uued liinid võimalikult palju ka kasutust leiavad.

Uuesalu suund

Busside sõidugraafiku kohta ütleb vallavanem, et uute liinide avamisel tavaliselt jälgitakse mõned kuud, kuidas liin käivitub, palju on kasutajaid ja millised on erinevad ettepanekud ning siis vastavalt võimalustele ja soovidele ning reaalsele kasutusele aegu ka korrigeeritakse.

Uuesallu sõidab buss nr 162 tööpäeviti seitsmel korral, nädalavahetuseti ning riiklikel pühadel kolmel korral. Kõik Uuesalu ja selle lähipiirkonna piirkonna koolilapsed, kes on seni kasutanud koolibussina tuntud siseliini R6 või R8, saavad nüüd sõita kooli ja tagasi bussiliiniga nr 162. Peetri–Järveküla ja Uuesalu vahel sõidab buss nr 162 samal marsruudil ja aegadel, nagu sõitsid enne koolibussid. Sõiduõiguse saamiseks tuleb lapsevanemal esitada lapse eest Rae vallavalitsusele taotlus, mille vorm on leitav valla e-teeninduses https://iseteenindus.rae.ee

Rae küla – Jüri – Vaida

Vaidasse sõidab buss nr 134 tööpäeviti kolmel korral. Nädalavahetuseti ja riiklikel pühadel on sõidugraafikus üks sõit. Kuid lisaks liinile 134 täiendab sõiduvõimalust bussiliin nr 132A, mis sõidab Vaidasse kahel korral nii tööpäevadel kui ka nädalavahetuseti. Bussi nr 132A marsruut lisab uusi väljumisi ka Rae küla elanikele. Balti jaamast alustav buss sõidab läbi Peetri Järvekülla, sealt edasi Rae külla, Jürisse, kust mööda Vana-Tartu maanteed pidi jõuab Patikani ning suundub Tartu maanteele ja jõuab Vaida alevikku.

Bussi nr 132A alustamise tõttu on toimunud väike muudatus bussi nr 132 graafikus, kus on nüüd üheksa väljumise asemel kaheksa. Nr 132 sõidugraafikust ei leia enam Balti jaamast kell 18:05 väljumist, kuid samal ajal väljub nüüd buss 132A.  

Vallavanem lubab, et vallavalitsus jätkab kindlasti aktiivset tegevust ülevallalise liinivõrgu tihendamiseks. „Töös on bussiliini käimapanemine mööda ringteed ja bussiliin Lagedile,“ rääkis Võrklaev, kes leiab, et katmata piirkondi või liiga hõreda liinivõrguga piirkondi Raes veel leidub. Uute liinide avamise võimalikkus sõltub riigi antavast rahalisest toetusest. „Seega loodame siiralt, et täna riigieelarves ette nähtud lisaraha ühistranspordiks Harjumaa Ühistranspordikeskusele ka eraldatakse ning jäetaks ka õigus koostöös kohalike omavalitsustega otsustada selle kasutamine uute liinide avamiseks või  olemasolevate tihendamiseks.“

Liinide tihendamisele aitab kindlasti kaasa aktiivne ühistranspordi kasutamine, sest otsused tehakse sõltuvalt liini kasutajate arvust.

Bussiliinid on tasulised ning sõiduõiguse kohta saab infot pilet.ee lehelt.

RS

Foto Rae Sõnumid

1. detsembril Uuesalus