Rae Gümnaasium ja Tuule spordihoone said nurgakivid

17. jaanuaril said nurgakivid Jüri alevikku loodavad Rae riigigümnaasium ning Tuule spordihoone.

„Uut gümnaasiumit on Rae valda pikalt oodatud. Meie valda sünnib aastas keskmiselt 350 last, kellest väga paljud vajavad tulevikus kohta gümnaasiumis. Kooli kõrvale rajatavast spordihoonest saab mitte ainult gümnaasiumi, vaid kogukonna spordikeskus,“ rääkis Rae vallavanem Madis Sarik.

Rae Gümnaasium on planeeritud kuni 540 õpilasele, ligi 60 õpetajale ja muule personalile. Koolihoone ehitatakse kolme maapealse ja ühe maa-aluse korrusega, mille juurde kuuluvad välitegevusalad sportimiseks ja õppimiseks, juurdepääsu- ja liikumisteed, autoparkla koos elektriautode laadimise võimalusega ning rattaparkla kuni 195 jalgrattale. Planeeritava riigigümnaasiumi õppehoone eeldatav suletud netopind on umbes 4356 m². Õppetöö Rae Gümnaasiumis algab 2024. aasta sügisel.

Tuule spordihoone suletud netopind on umbes 2300 m², mis mahutab pallimängusaali ja pealtvaatajate tribüüni, aroobika- ja jõusaali, 6 suuremat riietusruumi, millest kahes on saun ning 2 riietusruumi treeneritele. Lisaks on hoones treenerite töö- ja puhkeruumid. Teise korruse tribüün mahutab 100+ inimest. Spordihoonest välja on projekteeritud katuse all välijõusaal, ronimispuud ja välitreeningute ala.

Rae Gümnaasium asub aadressil Aruküla tee 22 ja Tuule spordihoone Talli tn 2.

Riigigümnaasiumi hoone ehitusleping on sõlmitud Riigi Kinnisvara ja Merko Ehitus Eesti AS vahel ning Tuule spordihoone ehitusleping Rae vallavalitsuse ja Ehitusfirma Rand & Tuulberg AS vahel.

Nii gümnaasiumi kui ka spordihoone arhitektuurivõistluse võitsid KOKO arhitektid ideekavandiga „Lennuk“.

 

Pildil vasakult: Rae abivallavanem Anna Õuekallas, vallavanem Madis Sarik, Rae Gümnaasiumi juht Sirje Kautsaar, Tuule spordihoone juht Jana Maria Kallas, abivallavanem Bärbel Salumäe, haridusminister Tõnis Lukas. Foto Hendrik Osula