Rae valimised võitnud Reformierakond eelistab uut võimuliitu teha koostöös

25-mandaadilisest Rae vallavolikogust 14 kohta saanud ja 5 koha võrra oma tulemust parandanud Reformierakond ei salga, et tulemus ületas ootusi. „Selline mandaat on ühelt poolt suur rõõm, kuid teisalt ka suur vastutus. Anname oma meeskonnaga parima, et valija ja vallaelaniku ootusi täita ning jätkata parima koduvalla rajamist,“ lubas RE Rae piirkonna juht Mart Võrklaev.

Reformierakond oli ainus, mis võrreldes eelmise perioodiga sai mandaate juurde, teised erakonnad said kehvema tulemuse.

 „ Loomulikult ei jäänud ma rahule ei enda ega oma nimekirja tulemusega,“ kõneles vallavolikogus 4 kohta saanud ja valimistulemustes teisele kohale tulnud SDE Rae piirkonna esinumber Raivo Uukkivi, kes lisas, et samas on see valija tahe ja selle üle pole vaja vaielda.

Uukkivi tegi aga protsessist omad järeldused. „Kindlasti peab järgmistel valimistel hea tulemuse soovija olema valmis massiivsesse reklaami panustamiseks. Meie nimekirjal seekord neid võimalusi selgelt nappis. Eriti võrreldes RE-ga. Kui siiani arvasin, et tulemus ei korreleeru niivõrd otseselt tehtud valimisreklaami mahuga, siis pean valimistulemust arvestades siiski möönma, et korrelatsioon on selgelt olemas. Igal juhul õnnitlused võitjatele,“ resümeeris SDE Rae esimees Raivo Uukkivi, kelle juhitav erakonna piirkonnaüksus kaotas võrreldes eelmise perioodiga 4 kohta.

25-mandaadilisest volikogust 3 kohta saanud ja võrreldes eelmise perioodiga 2 kohta kaotanud IRL-i Rae piirkonna esinumber Priit Põldmäe kiitis oma tiimi tehtud tubli töö eest. „ Olen meie meeskonna tööga rahul. Hinnangu meile andis valija. Aitäh teile!“ Põldmäe tunnustas ka RE-d, samuti kõige enam Rae vallast hääli kogunud piirkonna juhti Mart Võrklaeva. Võimaliku koostöö jätkamise osas on IRL avatud ning Põldmäe sõnul on ta RE-le juba koostööhuvi üles näidanud.

„Kohtume täna (toim 17.10) oma meeskonnaga, et edasine tegevusplaan paika panna, kuid eeldatavalt alustame homsest läbirääkimisi võimaliku edasise koostöö osas tänase koalitsioonipartneri IRL esindajatega,“ kommenteeris Mart Võrklaev, kes leidis, et koostöö annab alati parema tulemuse, kui üksi tegutsemine. „Ka varasemal perioodil tehtu on saavutatud koostöös ja seda koalitsioonipartner IRL-ga.“

Valimistel osalenud KE ja EKRE esindajad valmistulemusi ei soovinud kommenteerida. Uustulnuka EKRE tulemuseks oli 2 mandaati ja KE pääses vallavolikogusse samuti 2 mandaadiga, kaotades eelmise perioodiga võrreldes ühe koha.

Raes kandideerinud erakondade valimistulemuste kohta saab ülevaate KOV2017