Jüri jäätmejaam ootab külla

Paar kuud tegutsenud Jüri jäätmejaam (Traavi tänav 5) on elanike poolt kenasti üles leitud. Kuna Turu tee ehitustöödega seoses on Järveküla jäätmepunkt ajutiselt suletud, ootavad Jüri jäätmejaama operaatorid edaspidi rohkem kliente ka valla põhjapiirkonnast. Tööd jäätmejaamas jagub ka algava kevad-suvise hooaja eel, kui inimesed kipuvad veelgi rohkem kraamima, koristama ja kolima. Seetõttu paneb jäätmejaama meeskond inimestele südamele, et jäätmejaama oma prügi ära andma tulles tuleks eelnevalt ka veidi kodutööd teha.

Jüri jäätmejaamas teenindab inimesi kaks kogenenud operaatorit, kelle ülesanne on nii elanike juhendamine kui ka tasulise prügiga arveldamine. Jäätmejaama minnes tulebki esmajoones pöörduda alati klienditeenindusse, mis hetkel tegutseb vastavalt tähistatud soojakus, kuid kolib juba peagi selleks ette nähtud ruumidesse. Halba ei teeks ka selleks spetsiaalselt loodud kodulehel äraantavate jäätmeliikidega tutvuda. Kuigi enamiku käideldava prügi äraandmine on vallas sissekirjutust omavatele inimestele tasuta, on siiski mõned jäätmeliigid, mille vastuvõtmisel rakendub lisatasu.  Näiteks on oluline teada, et kõik sega- ja sorteerimata prügi ning ehitusjäätmed kuuluvad tasulise teenuse alla ning nende loovutamise hind on 25 eurot kuupmeeter ehk umbes 2,5 eurot 100-liitrise prügikoti kohta.

Kuna operaatoritel on kohustus kõik käitlusesse minev prügi üle vaadata olenemata sellest, kas see on tasuta või tasuline, tähendab see, et aeg-ajalt – näiteks nädalavahetusel – võib olla järjekord. Olulisemalt kiiremini saab jäätmed loovutada juhul, kui need on kliendi poolt kodus juba korralikult sorteeritud ja autosse või konteinerisse ka jäätmeliikide kaupa asetatud. Kõik info liigiti kogumise kohta on leitav valla jäätmemajanduse kodulehelt www.jaatmejaam.rae.ee ning kirjutasime teemast ka jaanuarikuu Rae Sõnumites.

Samuti tuleb Jüri jäätmejaama külastades pidada kinni jäätmejaama kodukorrast – territooriumil on keelatud suitsetamine ning lastel ei tohiks lasta seal omapead ringi vaadata, sest platsil töötavad suured autod.