Inissioni mehaanikatehas Lagedil tutvustas tehisintellektil põhinevat tootmist

Inission tutvustas aprilli lõpus Lagedi mehaanikatehases kaks miljonit eurot maksnud tootmisseadmeid, mille hulgas on ka Eestis ainulaadne robottöökeskus.

„Suurinvesteering kasvatab lehtmetalli töötlusega tegeleva Lagedi tehase tootmisvõimekust ning laiendab märkimisväärselt meie tooteportfelli. Uued Amada ja LVD seadmed esindavad tööstustehnoloogia viimast sõna,“ rääkis Inission Tallinna juht Nadežda Dementjeva.

Tema sõnul on ettevõtte fookuses tootmise automatiseerimine, robotiseerimine ja digitaliseerimine. „ Ainulaadne painutusrobot ja robottöökeskus võimaldavad tehisintellekti abil märkimisväärselt kokku hoida nii aja- kui inimressurssi,“ lisas Inission Tallinna juht.

Inission AB kontserni kümme tehast asuvad Rootsis, Soomes, Tuneesias ja Eestis, seejuures töötab ettevõtte kahes tehases Tallinnas ja Lagedil viiendik kogu grupi töötajatest. „Inissioni fookuses on tark tööstus ja Eestisse tehtud investeeringud toetavad seda eesmärki. Tehnoloogilised uuendused aitavad kaasa jätkusuutlikule digipöördele, vähendades ka CO2 jalajälge. Meie jaoks oli oluline uute masinate kõrval investeerida ka läbi ümberõppe tänaste töötajate tuleviku kompetentsidesse,“ lausus Inissioni omanik ja tegevjuht Fredrik Berghel.

 

Fotol 1: Rae abivallavanem Hannes Ojangu, Inission Tallinna juht Nadežda Dementjeva, Inissioni omanik ja tegevjuht Fredrik Berghel, Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EISA) juhatuse esimees Kati Kusmin. Foto: Erlend Štaub

Fotol 2: Inissioni mehaanikatehase uued tootmisseadmed. Foto: Erlend Štaub