JÜRI RANNAFEST

"Jüri rannafest" toimus 2.juulil kell 19.00 Vaskjala veehoidlas ja oli esmakordne rannapidu kõikidele valla noortele. Üritus oli täiesti tasuta ning Orkla Eesti AS sponsoreeris oma uute toodetega noori, milleks oli Mesikäpp ja Taffel uued tooted. Aitäh!

Rannafesti idee sai alguse ühest ENL teenusdisaini projektist, kus osales Rae Noortevolikogu. See koosnes viiest mitmetunnilisest koolitusest, kus noored arutlesid põhjalikult, mida uut innovaatilist saaks pakkuda ja mis kõnetaks noori. Rae Noortevolikogu leidis, et vallas on palju noori andekaid artiste, kes võiksid saada võimaluse ennast tutvustada ning saada kogemust enda muusika levitamisega, pakkudes seeläbi vajalikku meelelahutust noortele. Ja seda põhjusel, et maailmas on tekkinud olukord, kus inimeste omavaheline suhtlus on järsult ja pikaajaliselt takistatud. Noortevolikogu soovis muuta  olukorda ning anda võimalus noortele artistidele ja peolistele sotsialiseeruda ning luua midagi täiesti uut värsket suhtlusvormi Rae vallas. Imeilus Vaskjala veehoidla rand oma lummava vaatega osutus paigaks, kus ideed teostada – südasuvine üritus rannas hea muusika, pallimängu, maitsvate suupistete ja supluse võimalusega. Ürituse formaat oli uudne ning noortel puudusid sellise mastaabiga peo korraldamise kogemused. Toomas Aru, nähes ürituses potentsiaali, aitas meid helitehnika, turvameeskonna ja lavaga seadmisega. Võib kinnitada, et Toomas oli meie ürituse vaimne isa. Rae Vald toetas täies mahus noortefestivali finantsilist poolt.

Rannapeol esinesid Rae Valla noored andekad noored: Berit ja Vova, SHLATT$, Leis ja Godjako ning DJ Classix.

Maitse-elamusi pakkusid Suhkrupiiga pehmet suussulava jäätise, suhkruvati, jääjoogi jmt. Vaida toitlustaja Virve kostitas peolisi rikkaliku ja maitsva menüüga. Õpilasfirma   ÕF Matchata tutvustas unikaalseid matcha lattesid ja ÕF Lüft tervislikke ökoloogilisi müslibatoone. Noortele pakkus meelelahutust noortefirma TOPSIK, kes korraldasid „morsipong“pong mängu noortele. Publik oli aktiivne – kosutavat  kõhutäidet ja maitsekat meelelahutust leidsid nii väiksemad lapsed, kui teismeeas noored.

Rae valla pikaajalised sõbrad Itaaliapitsa toetas esinejaid imeliste pitsa maitsetega ning ürituse toetaja Taffel ja Mesikäpp kindlustasid uute maitsetega toodete kinkekotid esinejatele, kus leidus  krõpse ja komme ning šokolaadi. 

Rannas sai ujuda, mängida võrkpalli, tantsida, sõpradega hängida ning kuulata kaasaegset head erinevate stiilidega noorte muusikat.

Suured tänud lähevad Rae Kultuurikeskuse juhataja Toomas Arule, Rae Noortevolikogu mentorile Kädi Kuhlapile ning volikogu liikmetele. Suur kummardus Rae Vallale ning Orkla Eesti AS, kes uskusid meisse ja toetasid meie projekti. Ürituse meeleolu hoidis üleval Gregori Johannes Nõmm ning vabatahtlikus korras tegi pilte Mia-Marleen Tõnis. Tänu läheb ka Sander Kannale, kes aitas plakatit disainida. Ja unustamatud, aktiivsed jüri noored, kes ausalt tantsisid ja ennastunustavas sõbralikus melus võtsid üritusest maksimumi. Peakorraldaja oli Mariliis Kalinina ning hea Loora Balašov.