Suur seljatervise päev Peetri koolis

  • Martin Toht. Eesti Selja- ja Kaelaravi Keskuse juhataja, füsioterapeut
  • 22.10.2018
  • tervis

Rahvusvahelisel seljapäeval otsustas Peetri aleviku värske elanik, füsioterapeut Martin Toht teha heategevusliku teo. Nimelt tuli talle mõte anda oma panus, et parandada laste rühti ning teadlikkust seljatervisest.

Idee sünniloo kohta ütles Martin järgnevat: “Augusti keskel kliente vastu võttes ja ravides tuli mulle mõte, teha midagi suuremat ja seda just ennetustöö alal (terapeutidena inimesi ravides tegeleme enamasti vaid tagajärgede likvideerimisega). Otsisin oma lähima suurema kooli, milleks on Peetri kool ja helistasin ning pakkusin oma ideed neile. Kuna kooli poolt oli huvi olemas, siis järgnes hulk kokkusaamisi ja terapeutide otsimine (lisaks minule osales veel kolm terapeuti), täpsema plaani ja harjutuste paikapanek ja muu," rääkis Toht. 

Täpselt 2 kuud hiljem saigi idee teoks ja paralleelselt kolmes saalis toimus praktiline tegevus, kus õpetati harjutusi seljale ja rühile. Samal ajal toimus kooli suures saalis hariv seljatervise seminar, kus räägiti, millest me selg koosneb, nutikaelast, rühist. 

"Seljatervise päeval osales 290 last 2.-4. klassini. Lisaks 60 last eelkoolirühmadest. Valisin sihtgrupiks algklasside lapsed, kuna nad on uuele infole kõige vastuvõtlikumad ja tagasiside nii lastelt kui ka õpetajatel oli väga hea," lisas Toht, kes on ise ka Selja- ja Kaelaravi Keskuse juhataja. 

 

Päeva lõpuks jäi lastele ka kolm tähtsat harjutust teha, mida nad kodus saavad ka oma vanematele õpetada.

Kõik harjutused on leitavad kodulehel https://taastusravi.com/, rubriigis “Meie meedias”.