Kohaliku omavalitsuse volikogu valimise simulatsioon

Kui kaua püsib Rae vald rikkana, kui raha laiali jagada, see oli üks küsimustest, mille üle noored arutlesid poliitiku rollis. Vaata Kohaliku omavalitsuse volikogu valmise simulatsiooni raames toimunud debati kokkuvõtet ja ka noorte meisterdatud valimisklippe https://youtu.be/JBsfinAz0fM

Projektist:

Tegemist oli Jüri Gümnaasiumi projektiõppe nädala projektidest, kus 10ndate klasside õpilased olid jagatud valimisnimekirjadesse (igas 10) ja viisid läbi valimiskampaaniat, nagu see Eesti seaduste kohaselt peaks käima. Ise märkasin paralleelselt ka ajakirjanduse projektiõppe abituriente.
Iga valimisnimekirja kutsus õpetaja juhendama vastava erakonna tegevpoliitiku. 6st kutsutust 4 vastasid nõustuvalt ja veetsid iga päev mitmed tunnid õpilastega. Õpilased koostasid oma lubadused ja põhjendasid neid, valisid nimekirja esimehe ja aseeesimehe, esinesid pressikonverentsil ja debatil ning tegid kaasõpilaste seas valimiskampaaniat. Kõike nii, nagu päriselt. Ja olid selles rollimängus väga tublid ning tegid seda kõike väga hästi.
Agu Laius

 

10. märtsil lõppes valimiskarussell ja parima tulemuse tegi IRL, mille liikmed kodusid 49 häält. Keskerakond ja Reformierakond said kumbi 41 häält ja EKRE 13 häält.