Rae valla koolide draama-ja loovuslaager 2018

23. novembril kella 13:30 aeg oli näha Rae Kultuurikeskuse juures tavapäratut sagimist – lendasid magamiskotid, bussidest astusid välja reipad noored, rõõmus jutuvada oli kaugele kosta ja uksel võtsid vastu neid rõõmsameelsed Rae Noortekeskuse töötajad. Noored olid tulnud kokku põhjusega - osaleda Rae valla koolide draama-ja loovuslaagris.

Laagri näol on tegemist traditsioonilise valla noortele suunatud sündmusega, kus 24 tunni jooksul nähakse vaeva ja tehakse tööd selle nimel, et lõpptulemusena lavalaudadele tuua etendus. Etendus, mille nimel noored vaeva nägid kandis see aasta nime „Rütmid meis ja meie ümber“, mille lavastas teater Must Kast lavastaja Lennart Peep. 

Staarnäitlejateks olidki laagris osalenud noored, kes kogu etenduse kontseptsiooni kõigest ühe ööpäevaga selgeks õppisid. Ülla eesmärgi nimel oli kokku tulnud Jüri Gümnaasiumi, Lagedi Põhikooli, Vaida Kooli ja Järveküla Kooli õpilased ning nende juhendajad ja Rae Noortekeskuse noorsootöötajad - ühtekokku 79 noort  ja 11 juhendajat.

Lisaks olid protsessi kaasatud ka professionaalseid juhendajaid, kes viisid läbi erinevad töötoad - grimmi-, laulu-, tantsu- ja näitlejameisterlikkuse töötoad – mis kõik toetasid etenduse valmimist. Töötubade juhendajateks olid Rutt Ridbeck, Gunnar Richter, Angela Murumaa ja Kristiina Suvi. Esimese päeva lõpus, kui noortel oli juba mitu tundi kõva tööd seljataga oli noori tulnud motiveerima improteatri Ruutu10 kooseisust Margus Toots.

Teame kõik, kui suur väljakutse on leida kiire elutempoga maailmas aega mingite asjade tegemiseks. Rae valla noored aga tõestasid meile kui täiskasvanutele, et 24 tunniga on võimalik luua midagi erakordset. Oskuslike töötubade juhendajate ja ülla eesmärgi nimel nägid noored väga palju vaeva ja tulemus oli imeline. Etendus oli sündinud!

Noorte ja ka juhendajate tagasiside sündmusele on ääretult positiivne ja motiveeriv. Vaida Noortekeskuse noorsootöötaja Külli Tepponainen lisas: "Draama- ja loovuslaager olid väga põnev ja sisutihe. Töötoad pakkusid lastele huvitavaid eneseväljendusviise ja meelelahutust. Üllatav oli, et lapsed olid nii tublid ja pidasid vastu nii pika ning tegevusterohke päeva. Laagri lõpuks valmis väga äge etendus, mille loomisel lapsed ise kaasa lõid. Mõtlemapanev oli see, et igas lapses  on tegelikult nii palju andeid ja loomingulisust peidus, kuid vahel jääb see kahjuks mõne lapse puhul peitu ja märkamata. Seega peaks rohkem olema sellelaadseid ettevõtmisi, mis just laste erinevaid andeid märgata aitaks."

Lisaks töötubade noortele, läbiviijatele ja lavastajale täname juhendajaid ja noorsootöötajaid: Külli Tepponainen, Helen Siska, Mari-Liis Küüsmaa, Johanna Tau, Brigit Kuslap, Triinu Sepp, Triinu Pajuste, Kärt Kaseorg-Korbe, Ida-Isabel Kert, Mari-Liis Paekivi. Meil oli ka mitmeid abistajaid heli- ja valgusega ning videoga – suur aitäh, Karmo Tihane ja Ott Kattel. Ruumide eest täname Rae Kultuurikeskust. Meie üritusele panid õla alla ka mitmed sponsorid: Balti Veski AS, Orkla AS, AS Kuma, Ühinenud Ajakirjad AS ja Kadarbiku.